Jak pověsit houpací sítě a závěsné sedačky

Z bezpečnostních důvodů je samozřejmě důležité houpací síť nebo závěsnou sedačku správně připevnit. Na této stránce najdete užitečné tipy pro bezpečné zavěšení vaší nové houpací sítě nebo závěsné sedačky.


Zavěšení houpací sítě

Zavěšení závěsné sedačky


Zavěšení houpací sítě

Před zavěšením houpací sítě je důležité nejprve zkontrolovat, jestli je místo zavěšení dostatečně pevné. Ne všechny trámy, stromy nebo zdi jsou dostatečně pevné, aby houpací síť udržely. Proto pečlivě zkontrolujte, zda vybrané místo splňuje vaše požadavky. Pokud si nejste jisti, najděte jiný závěsný bod nebo použijte stojan na houpací síť. Mějte na paměti, že nebude držet jen vaši váhu, ale její násobek. Je to proto, že pohyb v houpací síti vytváří zvláštní tlak na závěsné body, což může způsobit špičkové zatížení. Špičkové zatížení uvedené v informacích o houpací síti toto zohledňuje. Ujistěte se tedy, že strom nebo zeď zvládnou i tuto extra váhu.


Zavěšení houpací sítě: Vypočítejte vzdálenost

Chcete-li houpací síť zavěsit, musíte vypočítat správnou vzdálenost. Při určování vzdálenosti mezi dvěma závěsnými body je nejlepší vybrat co největší prostor. Skoro nikdy není problém, když je vzdálenost mezi dvěma závěsnými body (mnohem) delší než houpací síť. Dá se to snadno vyřešit pomocí karabin, řetězů nebo lana. Měli byste vzít v potaz také vaše možné budoucí preference. Pokud vyměříte prostor přesně na délku vaší aktuální houpací sítě, budete v budoucnu omezeni na výběr houpací sítě ve stejné délce. Lidé často začínají nákupem houpací sítě pro jednoho. Po nějaké době se tito zákazníci často vrátí do našeho showroomu, aby si koupili houpací síť pro dva. Tyto sítě jsou mnohem pohodlnější. Při zavěšení houpací sítě tedy nechejte kolem sítě hodně volného místa. Pokud je vzdálenost mezi dvěma závěsnými body kratší než vaše houpací síť, máte problém, který je těžší vyřešit. Můžete zauzlovat lano vaší houpací sítě. Tím zkrátíte celkovou délku, což je výhoda. Nevýhodou je, že se houpací síť tolik nerozvine, protože jí v tom budou bránit příliš krátká lana. Na určité části lan může navíc dojít k špičkovému zatížení. Toto není dobré dlouhodobé řešení.


Zavěšení houpací sítě: Určete výšku

Při zavěšení houpací sítě musíte určit výšku závěsných bodů a výšku houpací sítě nad zemí.Závěsné body obvykle zavěsíte ve výšce cca. 180 cm. Snažte se zajistit, aby byly oba závěsné body ve stejné výšce. Pokud to není možné, můžete to trochu opravit pomocí lana nebo řetězů, což ale není ideální. Nezavěšujte jeden závěsný bod na 180 cm a druhý na 150 cm. Někteří lidé navrhují, abyste k zavěšení houpací sítě použili vzorec. Výška závěsných bodů by pak závisela na délce houpací sítě. Podle nás je nejlepší zavěsit houpací síť přibližně 180 cm vysoko a její délku a výšku upravit pomocí lana nebo řetězu. Při správném připojení bude nejnižší část houpací sítě viset asi 40 – 50 cm nad zemí. Může to být dokonce o něco níže. Pamatujte také, že se houpací síť po prvním použití roztáhne. Po mnoha použitích se může prodloužit dokonce až o 40 cm. To je důležité pro určení výšky a délky, když houpací síť zavěšujete.

Zavěste houpací síť s rozpínací lištou

Houpací síť s rozpínací lištou má kratší lana. Proto ji můžete zavěsit do nižší výšky. Houpací síť s rozpínací lištou můžete zavěsit ve výšce kolem 120 cm – 140 cm. Je to proto, že neklesne tak nízko. Tím pádem ji můžete zavěsit na závěsný bod umístěný níže.


Zavěšení houpací sítě: Zeď

Ideální je zavěsit houpací síť mezi dvě stěny. Stěna je obvykle pevná a síť bude pohodlnější. Víc pohodlí si užijete i tehdy, když je závěsný hák dostatečně stabilně upevněn. Na rozdíl od stojanu na houpací síť nebo menších stromů se stěny nepohybují, když se houpáte nebo se v houpací síti vrtíte. Ujistěte se, že je zeď dostatečně silná, protože stěny mohou být staré nebo tenké. Při zavěšení houpací sítě na zeď používejte dobré hmoždinky. Šrouby musí být také dostatečně dlouhé. Naše závěsné sady obsahují speciální hmoždinky na stěny.


Zavěšení houpací sítě: Strom

Houpací síť můžete zavěsit mezi dva stromy. Výhodou stromů je, že v horku vytváří přirozený stín. Ujistěte se, že je strom dostatečně silný, aby tak velkou váhu vydržel. Musíte také zajistit, abyste byli dostatečně ohleduplní k přírodě. Zdravému a silnému stromu houpací síť moc neublíží, ale buďte přiměřeně opatrní. Pro zavěšení houpací sítě na strom je nejlepší použít lano. Po použití ho můžete snadno odstranit. Zajistěte, aby se lano nemohlo odmotat a spadnout. Zavěste lano nad větev na stromě tak, aby nemohlo nečekaně sklouznout nebo spadnout.


Zavěšení houpací sítě: Uvnitř

Když se řekne houpací síť, většině lidí se vybaví zahrada, ale pověsit si houpací síť doma je také skvělý nápad. V Nizozemsku je na odpočinek venku často příliš chladno a když si síť zavěsíte doma v teple, můžete si v ní lebedit častěji. Mít doma houpací síť vytváří příjemnou atmosféru. Zjistíte, že vám ji bude spousta lidí chválit. Také si všimnete, že sledování televize z houpací sítě je velmi příjemný zážitek.Houpací síť samozřejmě zabírá slušné množství místa, ale můžete ji snadno znovu zabalit nebo zavěsit pomocí dvou oček na jeden hák. Houpací síť pak visí na zdi. Kdykoli budete mít náladu na houpání, jednoduše ji znovu zavěsíte. Sada „Complete“ na zavěšení houpací sítě je ideální pro zavěšení houpací sítě v interiéru. Nezabírá téměř žádné místo a skoro si jí nevšimnete.


Zavěšení houpací sítě: Balkon

Pokud nemáte zahradu, můžete si houpací síť pověsit na balkon. Pokud je balkon dostatečně dlouhý, zavěste síť ve výšce cca. 180 cm. Perfektní způsob, jak si užít zasloužený odpočinek v houpací síti. Pokud je váš balkon o hodně menší, můžete houpací síť zavěsit na strop. Tím pádem bude viset výš než obvykle. A také mohou viset blíž u sebe. Houpací síť se proto vejde i na menší balkon. Závěsné body můžete umístit vedle sebe. Tímto způsobem vytvoříte v podstatě houpačku. To znamená, že si nebudete moct lehnout jako obvykle v houpací síti, ale místo toho se můžete jemně houpat.


Zavěšení houpací sítě: Typy závěsných sad

K dispozici je mnoho různých typů závěsného materiálu. Nejčastěji používané pomůcky k zavěšení jsou k dispozici v různých sadách. Obsahují několik doplňků potřebných k zavěšení houpací sítě. Naší nejprodávanější závěsnou sadou je All-Round. K zavěšení houpací sítě na dřevěný povrch lze použít šroubový závit. Naše závěsné sady mají vždy šroubové závity a jsou dodávány s hmoždinkami.


Zavěšení houpací sítě: Stojan na houpací síť

Pokud nemáte poblíž žádné stromy nebo zdi, na které byste mohli houpací síť pověsit, použijte stojan na houpací síť. Stojan na houpací síť se vám bude hodit také v případě, že chcete houpací síť pravidelně přesouvat na různá místa. Například podle pozice slunce. Krásný houpací stojan ze dřeva je skvělý zahradní doplněk. Vypadá elegantně a působivě. Ve vaší zahradě okamžitě vytvoří uvolněnou atmosféru. U každé houpací sítě uvádíme, který stojan je k ní vhodný.


Zavěšení závěsné sedačky

Nejlepší je zavěsit závěsnou sedačku na strop. Většina závěsných sedaček je navržena na výšku stropu 220 - 230 cm. Pokud je strop vyšší, není to žádný problém – mezi sedačku a strop můžete snadno zavěsit pružinu nebo karabinu. Závěsná židle má obvykle jeden závěsný bod. Pokud je strop nižší než 220 cm, můžete závěsnou sedačku zavěsit na dva závěsné body. To vám umožní ji zavěsit i na mnohem nižší strop. Dalším důvodem pro použití dvou závěsných bodů je stabilita. Závěsná sedačka zavěšená na jednom bodě se hodně otáčí kolem své osy. Abyste tomu zabránili, můžete ji zavěsit na dva závěsné body. Pamatujte že, v závěsné sadě najdete pouze jeden hák. U závěsných sedaček se často používají pružiny. Pružiny zvyšují pohodlí posezení, protože se pohybují zároveň se židlí.